VOLBY MOHOU ZNAMENAT ZMĚNU                          
R OTÁZEK PRO PharmDr. RICHARDA ZÁVESKÉHO, ZASTUPITELE  ZA KDU-ČSL
Máš za sebou první volební období v městském zastupitelstvu.  V čem se ti splnilo a v čem nesplnilo Tvoje očekávání ?
Mé zvolení bylo pro mě velkým překvapení a tak jsem ani žádná zvláštní očekávání nestačil mít. Výsledkem povolebních jednání jsme skončili v opozici a tady bych asi zmínil mé velké překvapení. Překvapila mě rozdílnost názorů na řadu otázek týkajících se našeho společného města a zároveň pevnost  radniční koalice.
 
Máš náročné zaměstnání - zajistit provoz a rozvoj lékárny Anna na Novém náměstí, mimo práce pro město jsi navíc starostou Orla.   Jak se to dá stíhat?
Jedním slovem: těžko. Naštěstí mám silnou oporu v manželce Anně, to hlavně v profesní oblasti, která musí zůstat na prvním místě. V Orlu jsem ač nerad musel ustoupit ze svých činností cvičitelských.
 
Můžeme tak trochu hodnotit, za 4 roky se přece jen udělalo dost práce.  Co jsme  udělali dobře,  co jsme z tvého pohledu naopak nestihli, a co jsme třeba ani vůbec dělat nemuseli?
Ano řada akcí byla dokončena, na opravách komunikací se intenzivně pracuje, začala rekonstrukce atletického stadionu, naším významným přispěním se podařilo zpomalit zvyšování cen vody. To jsou akce prospěšné široké veřejnosti. Z akcí, které nemají moji podporu v rozsahu, nákladech a úzkým zaměřením, bych zmínil Bikerezort a Trampské muzeum.
 
Máme před sebou podzimní komunální volby, pro rozvoj  města vlastně nejdůležitější volby ze všech co jsou.  Na co považuješ za nejdůležitější  se zaměřit, co bys vybral mezi své vlastní priority?
Nejdůležitějším úkolem by mělo být oživení města. Mám na mysli zpříjemnění každodenního života, opravy a údržbu veřejných ploch přímo pod našimi okny, pro děti i naše rodiče. Bylo by potřeba najít možnosti, jak podpořit také oživení obchodní a podnikatelské činnosti, jinak nám centrum brzy zcela zpustne.

Děkuji za odpovědi, věřím, že budou českotřebovskou veřejnost zajímat.  PharmDr. Richard Záveský, člen KDU-ČSL,  je kandidát č. 3 na kandidátce Koalice pro Českou Třebovou. 

(MM)