Hazard se nezreguluje sám, 

Bylo to jen zdržování

Pod tímto heslem (ovšem bez otazníku) vstupovala do diskuze v loňském roce většina zastupitelů města, zejména pak hnutí Nestraníci. S návrhem na omezením hazardu přišla Koalice pro Českou Třebovou, další zastupitelé byli připraveni k této věci alespoň věcně diskutovat.  Tvrzení o tom, že se hazard zreguluje sám, bylo jen pokrytecké řečnické cvičení, v pozadí byla především snaha zejména udržet výnosy z hazardu i pro příští léta. Že jsou to peníze z neštěstí jiných, bral vážně jen málokdo. 

V poslední době jsme přitom svědky toho, že si vedení města velmi pochvaluje "zdravé hospodaření města" a to, v jak dobré finanční kondici se město nachází. Je proto na místě otázka, zda za této situace město potřebuje získat dalších v porovnání s předchozími rozpočty rekordních 9,4 milionu na dani z hazardu tak, jak je zapracováno do návrhu rozpočtu pro rok 2018.

V loňském roce jsme totiž promarnili příležitost omezit hazard v České Třebové ještě do doby, než si majitelé heren upraví svá zařízení podle požadavků nového zákona. Taktizováním ze strany vedení města se podařilo zajistit, že nová vyhláška o regulaci hazardu v České Třebové nevznikla ani v podobě sebemenšího omezení.  Českotřebováci a další gambleři z okolí, mají tak v našem městě vzácnou příležitost na sobě vyzkoušet, jaký velký je z hraní na automatech požitek a jak velké částky z rodinného rozpočtu se zde dají prohrát. Hlavně když to přinese pár korun pro radnici na další skvělé projekty, nad kterými okolní města žasnou. 

4.2.2018